Головна
Блог
Правила
Реєстрація
Зв`язок
Про сайт
Горячі телефони
Пожежна охорона - 101
Міліція - 102
Швидка мед. допомога - 103
Аварійна служба газу - 104

  • Інші важливі тел.
Сайт в каталогах


Украина онлайн
Опитування
Чого не вистачає Трускавцю?
Готелів
Барів
Ресторанів
Дитячих кафе
Клубів
Саун
Басейнів
Інформація
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
» » Курорт Трускавець, визнаний Європою!

  Курорт Трускавець, визнаний Європою!

Курорт Трускавець, визнаний Європою!


Туристична, зокрема, курортно-оздоровча галузь, є однією з найприбутковіших у світі. Крім того, вона характеризується швидким поверненням інвестицій, через що кожна держава намагається сьогодні розвивати наявні туристичні атракції та створювати нові. Ігнорувати цю тенденцію виявилась неспроможною навіть Північна Корея, тож для України з її величезним курортно-рекреаційним потенціалом розвиток інкамінгового, зокрема. санаторно-курортного туризму, є доленосним.

Чому Трускавець?

Трускавець – це невелике містечко, розташоване у кількох десятках кілометрів на південний захід від Львова на пагорбах, що далі на південь переходять у передгір'я Карпат. Разом із тим, наше місто є одним із перших сучасних європейських курортів – бальнеологічні заклади тут діють з 1827 року. Для порівняння, приблизно тоді ж почали розвиватися й Карлові Вари, а перші рекреаційні заклади на угорському озері Балатон почали діяти лише в 60-х роках позаминулого століття.
Своєю цілющою силою Трускавець завдячує кільком чинникам: перш за все, джерелам мінеральної води «Нафтуся» та кільком іншим, а також місцевому мікроклімату, відсутності в радіусі доброї сотні кілометрів промислових підприємств, що здійснюють шкідливі викиди в зовнішнє середовище. Деякі джерела мінеральної води, на жаль, вже вичерпано, проте, як свідчать геологічно-гідрографічні дослідження, «Нафтусі» вистачить ще на кілька сотень років.

Зрозуміло, що поєднання таких умов служило атракційним фактором для десятків тисяч туристів щороку протягом усіх часів. Так, за радянської доби в Трускавці було побудовано потужну санаторно-курортну індустрію, яка й сьогодні приймає туристів. Зрозуміло, що цей процес не зупинився й у часи незалежної України. Щороку до Трускавця прибуває понад 200 тисяч туристів, останніми роками ми спостерігали більш ніж 10-відсоткове зростання турпотоків у місто.

Однією з переваг Трускавця як туристичної атракції є його позасезонність: адже цілюща вода тече з-під землі незалежно від пори року, відтак переважна більшість трускавецьких оздоровниць та готелів працюють цілорічно. Як можна бачити з наведених даних, спостерігаються 4 яскраво виражених піки турпотоків протягом року.

Ще одна з наших привабливих рис – це здатність надавати туристам послуги в найширшому ціновому спектрі: від економ-класу вартістю 100-150 грн. на добу, до розкішних 5-зіркових готелів та апартаментів. Також показовою є динаміка збільшення у місті кількості готельних номерів протягом кількох років.
Кількість туристів, що приїжджають до Трускавця, помітно зменшилась на початку нинішнього року – із цілком зрозумілих причин sad . Проте попит на туристичні послуги існує завжди, хоча час від часу він переходить у категорію відкладеного. Та вже сьогодні ми відчуваємо, що цей відкладений попит почав реалізовуватись. Так, за першу половину червня інфраструктурні об'єкти Трускавця відчули різке зростання попиту на свої послуги. Так, в економ-сегменті кількість заявок та актів резервації контенту збільшилася у декілька разів порівняно з квітнем та травнем. Отже, ми сподіваємось, що й цього року спостерігатиметься позитивна динаміка туристичних потоків до Трускавця.

Звідки взяти турпотоки?

Зрозуміло, що ми прагнемо збільшення турпотоків до на¬шого міста – у тому числі за рахунок тих туристів, які їздили до Криму. На нашу думку, оздо-ровниці Західної України, в тому числі й Трускавця, здатні прийняти 35-40% «кримського» потоку громадян України, та й сусідніх держав. Зрозуміло, що ми прагнемо й відновлення туристичних потоків із країн СНД. А також розширення присутності в Трускавці наших західних сусідів. Передусім, громадян Польщі: адже поляків приваблює до нашого міста історична пам'ять (у міжвоєнний період наше місто перебувало у складі цієї держави), невелика відстань до кордону та відсутність мовного бар'єру – практично кожний мешканець Трускавця та й Львівщини в цілому в тому чи іншому ступені володіє польською мовою. Крім того, Трускавець – це один з найбільш вивчених з медичної точки зору курортів, а висока ефективність лікування й оздоровлення у нас підтверджується багатьма роками. До того ж, невисокі ціни (25-40 євро за добу за повний комплекс послуг, включно з медичними) при досить-таки високій якості – такого немає й не може бути у Європі, завдяки чому багато іноземців обирають саме Трускавець.

Курорт Трускавець, визнаний Європою!


Щоб поширити інформацію про туристичні можливості нашого міста, міська влада проводить цілий комплекс промо-заходів на усіх можливих ринках та теренах. Ми беремо участь у міжнародних виставкових заходах (наприклад, минулого року отримали перше місце на Московській туристичній виставці МІТТ-2013 за краще представлення туристичного напрямку), запрошуємо до Трускавця журналістів та представників туроператорів, організовуємо різноманітні туристичні форуми, відкрили в центрі міста інформаційно-туристичний центр. Міська рада виділяє кошти на розвиток туризму – вони порівняно невеликі, проте прописані в бюджеті окремим рядком.

Курорт Трускавець, визнаний Європою!


Не гроші, а умови!

Звичайно, факторів, які стримують розвиток Трускавця як великого регіонального туристичного центру, вистачає. Перш за все, це дороги. Точніше, їх відсутність. Так, до Євро-2012 було побудовано непогану дорогу за напрямком Київ – Львів – західний кордон, проте від тих-таки Шегинів, де розташовано найближчий до нас пункт пропуску з Польщею, до Трускавця більш-менш нормально можна дістатися лише через Львів, що удвічі збільшує відстань до нашого міста. Напряму ж від кордону дороги фактично немає. Така ж сама ситуація й у регіоні, що, поза всяким сумнівом, зменшує привабливість екскурсійних подорожей для відпочивальників, які зупиняються в готелях та оздоровницях Трускавця.

Курорт Трускавець, визнаний Європою!


Залізничний шлях до нашого міста також має потенціал розвитку. Сьогодні до нас приходить 2 регулярних потяги – з Києва та Дніпропетровська, нещодавно до них додався «Хюндай», що приходить також зі столиці. До Львова щоденно курсує 4 пари місцевих електропотягів. Ми розуміємо, що пропускна здатність залізничної гілки, що веде до Трускавця, є обмеженою, проте хотіли б бачити більше прямих потягів (або, для початку, безпересадкових вагонів) – із Одеси, Харкова, Чернівців, а в перспективі – з Перемишля. Сподіваємось також, що у майбутньому й Львівський аеропорт, який сьогодні завантажений хіба що на кілька відсотків від своєї пропускної здатності, стане по¬тужним транспортним вузлом, який спрямовуватиме туристів до Трускавця.
Ми з нетерпінням чекаємо на анонсовані новообраним Президентом України змін до Конституції та ухвалення законодавчої бази щодо розширення повноважень регіонів. Адже для того, щоб розвивати туристичну галузь, необхідний сприятливий бізнес-клімат. А ми – місцева влада, добре знаємо, що необхідно підприємцям, щоб вони інвестували саме в розвиток туристичної та курортної галузі. Відтак мусимо мати повноваження для встановлення сприятливих для бізнесу умов.
Те ж саме стосується й використання наших грошей, тобто міської громади. Сьогодні Держказначейство блокує бюджетні розрахунки. Трускавець – місто бездефіцитне, проте заробленими коштами ми не можемо скористатися! А нам вони, перш за все, потрібні для оновлення міської інфраструктури, в першу чергу доріг та інших життєво необхідних комунікацій. А також на елементарне наведення порядку на вулицях та у парках міста. Так, ми уклали угоду з приватною компанією, що надає охоронні послуги. Це одразу підвищило безпеку для туристів у центральній частині міста та сприяло різкому зменшенню стихійної торгівлі, шахрайства та жебрацтва в курортній зоні. Ми б хотіли поширити цю практику на більшість публічних зон міста. Так само необхідно й вирішувати проблему безпритульних здичавілих псів, які несуть небезпеку для відпочивальників та мешканців міста – це теж вимагає певних коштів, якими міська влада поки що не може скористатися.

Чекаємо ми й на спрощення процедури тендерів, та й на більшу свободу використання зароблених коштів. Наприклад, я вважаю, що частина податку на прибуток має залишатися на місцях, а курортний збір стягатися з усіх путівок, а не лише вибраних.

Отже, завершуючи, хотів би зауважити наступне: ми не просимо в держави грошей! Навпаки, ми здатні їх заробляти самі, при цьому ділячись із державою. Ми лише хочемо, щоб держава створила сприятливі умови для бізнесу та місцевої влади – умови, які дадуть можливість вільно розвивати галузь, а відтак збільшувати від неї прибутки та, відповідно, відрахування до бюджетів.

Руслан КОЗИР, міський голова Трускавця
Журнал "Український туризм"


Інформацію оновлено: 13-08-2014, 12:36-3
Відповідальний: admin
Роздрукувати | |
ТАКОЖ РЕКОМЕНДУЄМО:


  • Відгуків: 0
  • Зацікавлених: 3630

Відгуки:   Курорт Трускавець, визнаний Європою!

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Уважаемый пользователь! Вы используете устаревший браузер Internet Explorer 6.
Дальнейшее использование этого браузера влечет за собой высокий риск заражения Вашего компьютера вирусами.
Чтобы сделать пребывание в Интернете более удобным и безопасным, рекомендуем установить себе    Internet Explorer 9